ПРЕС-РЕЛІЗ МИТРОПОЛИТА СТЕФАНА БАБІЯ-ПЕТРОВИЧА ПРО ПРИЗНАЧЕННЯ МИТРОПОЛИТА МОЙСЕЯ І ПРО ПЕРЕХІД ЦЕРКВИ ДО ПАТРІАРХАЛЬНОЇ МОДЕЛІ КЕРУВАННЯ
У четвер, 10 жовтня 2002 року, у Клівлендському (штат Огайо, США) кафедральному храмі Святих Бориса і Гліба, материнській церкві УАПЦ С в Діаспорі, відбувся історичний Архієрейський Собор Української Автокефальної Православної Церкви.
Єпископи Відновлюють Патріаршу Модель Церкви
На Соборі й Архієрейському Синоді було одноголосно ухвалено відновити структуру Церкви, давню патріархальну модель, за якою і була заснована УАПЦ в 1921-1924 роках і яка була відроджена в 1990 році, після здобуття Україною незалежності.
За обставин, які склалися в УАПЦ в Україні після смерті Патріарха Мстислава (Скрипника), нового Патріарха не було обрано. Протягом 9 років і дотепер місце Патріарха Київського і всієї Руси-України УАПЦ залишалося вільним відповідно до побажань деяких ієрархів УАПЦ в Україні.
10 жовтня Собор постановив, що в майбутньому Собор офіційно обере нового патріарха, який займе вакантне місце Київського Престолу, а також вдосконалить церковну структуру, надавши їй патріархальної моделі зі встановленням патріаршої ради та принципом роботи.
УАПЦ С утвердила свою присутність на Українській землі канонічним заснуванням Архиєпархії Київської та всієї Русі-України. На Соборі було висвячено нового Митрополита Київського і всієї Русі-України Його Високопреосвященство Митрополита Мойсея.
Юрисдикція Митрополита поширюватиметься на всі українські землі. Також буде встановлено Український Собор єпископів, які відповідатимуть за приходи по всій території України.
Митрополит Мойсей довгий час служить Українській Автокефальній Православній Церкві і в Україні, і в Америці. У 1990 році він відіграв велику роль у відродженні Церкви після Радянського періоду, тісно співпрацював з Патріархом Мстиславом (Скрипником) та Митрополитом Іоаном (Боднарчуком), а також з іншими українськими ієрархами світу. Він опікувався великою кількістю приходів та монастирів по всій Україні, а також заснував семінарію для підготовки українських священиків.
Центральна Консисторія митрополита Мойсея та УАПЦ С в Україні буде знаходитися в столиці України - Києві.
Нещодавнє розширення УАПЦ С - це знаменний і важливий процес в історії Церкви в Україні. Відмінною ознакою нашої Церкви є об'єднання - "соборність", або ж об'єднуюча модель церковного управління, що колись була характерною для всіх українських православних юрисдикцій. Перший Першоієрарх УАПЦ С в Америці, Митрополит Григорій Огійчук, отримав доручення від Митрополита УАПЦ канонічної Никанора Абрамовича, тодішнього голови Церкви в Україні, надати патріархальної моделі Церкві в Діаспорі. Таким чином, Митрополит Григорій впродовж довгого часу мав титул "Митрополит Архієпископ Патріаршого Престолу в Києві".
УАПЦ С Зберігає Цілісність Історичної Української Церкви
У діаспорі УАПЦ С була вперше заснована після трагічних подій, що слідували за Другою світовою війною, коли багато українців виїжджало до вільних країн. Його Блаженство, Митрополит Григорій Огійчук очолював Церкву до свого упокоєння в 1985 році. Митрополит Григорій, висвячений у травні 1942 року, разом з багатьма іншими українськими єпископами (серед яких був і Патріарх Мстислав Скрипник) служили УАПЦ під час короткого періоду свободи, коли Україна не була під владою радянської Росії. Після винищення Української Церкви комуністами, ті єпископи, яким вдалося уникнути сталінських концтаборів, знайшли притулок у діаспорі і там засновували свої Церкви.
Його Блаженство Митрополит Стефан, з офіційного затвердження УАПЦ в Україні, був лідером вільної УАПЦ С у Вигнанні з 1996 року, а також третім у лінії спадкоємності від Митрополита Григорія Огійчука. Він відповідав і продовжує відповідати за підвищення активності Церкви, перевищуючи рівень, досягнутий за часів Митрополита Григорія. УАПЦ С зараз представлена єпархіями та приходами по всьому світу, в різних країнах, включаючи США, Канаду, Францію, Іспанію, Німеччину, Бельгію, Кубу, Африку та Латинську Америку.
Важливість Патріархії
Нещодавнє відродження Церкви власне в Україні представляє історичний та докорінно новий вимір, метою якого є відновлення повної активності Української Автокефальної Православної Церкви та Патріаршого Престолу в Києві. Саме заради цієї Церкви та патріархії шановані засновники Українського Автокефального Православ'я жертвували своїм життям перед лицем жорстокого гоніння. Тепер, за часів Богом даної свободи нашій Батьківщині, цілком дієва патріархальна Українська Автокефальна Православна Церква може знову досягти свого розквіту.
З відновленням патріархальної моделі на останньому Соборі Українська Автокефальна Православна Церква стала насправді всесвітньою Церквою для православних українців, у якій втілюються та поширюються ідеали засновників Церкви.
Без патріархії Церква не може набути максимальної сили.
www.brama.com
+++++++
|